Společenství škol:
Mateřská škola
Základní škola
Gymnázium
Střední odborná škola
Univerzita
Kurzy
 

ročník 2011

Konference Vzdělanostní společnost proběhla za velkého zájmů odborníků zabývajících se terciárním vzděláním dne 10. března 2011 v Kongresovém centru Vysoké školy finanční a správní ve spolupráci s Akademií věd ČR a Masarykovou univerzitou Brno. Akci zaštítil premiér Petr Nečas.

Odborná mezinárodní konference se zabývala poznatky vědy a vzdělávání a jejich místem v koncipování vysokoškolského vzdělávání v současné době.

Dopolední část konference zahájil svým vystoupením náměstek ministra školství pro výzkum a vysoké školství J. Koucký. Prorektor VŠFS P. Budinský v roli moderátora dal bezprostředně po prezentaci prostor krátké diskuzi. S námětem spolupráce Akademie věd ČR a vysokých škol a podnikatelské sféry pokračoval předseda AV ČR J. Drahoš. Prorektor V. Čechák navázal přednáškou na téma charakteristika a současná funkce vzdělávání. Dopolední část uzavřeli J. Nakvasil, Z. Havlas a  J.Zlatuška.

V odpoledním bloku, který moderoval V. Čechák, vystoupil se zajímavou prezentací Soukromé vysoké školy: mýty a realita P. Matějů. Jednalo se o výsledky výzkumu studentů provedeného v rámci projektu EUROSTUDENT IV. Pokračovali R. Roudný, R. Wünsch, J. Mertl, J. Novotný, D. Kolibová a S. Matúšová, P. Švejda, M. Helísek, A. Malach a A. Kubíček. Na závěr proběhla živá diskuze.

 

Fotografie z akce
foto: Daniel Hamerník, DiS.

Fotogalerie (56 snímků)

 

Partneři

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group             

 

Mediální partneři:

        

(c) 2011 Vysoká škola finanční a správní, a.s., Estonská 500, Praha 10, 101 00 administrace