Cesta k textu na webu --> www.vsfs.cz/gmccz / Súťaž / História / 12. ročník

12. ročník

Na Slovensku se do soutěže zapojilo celkem 49 týmů. Z prvního kola postoupilo 24 týmů, které se utkali již o přímý postup do národního finále, které se konalo dne 20. března 2014 v prostorách Vysoké školy manažmentu. Jména vítězů – Juraj Privrel, Matej Privrel, Marek Štefunko, Anna Galbavá a Darina Privrelová byla vyhlášena na slavnostním galavečeru dne 27. března 2014 v hotelu Kempinski.

Ve dnech 16. – 18. září 2014 se v ruském Soči konalo mezinárodní finále soutěže Global Management Challenge. Finále se účastnilo 22 týmů z celého světa, přičemž mezi nimi jsou i týmy z České republiky a ze Slovenska. Patronem obou týmů je J&T banka, která je současně generálním partnerem soutěže v České republice i na Slovensku.

Všech dvacet dva týmů se ve středu 17. září utkalo v semifinále soutěže na půdě ruské Mezinárodní olympijské univerzity. Z každé skupiny postupovaly vždy první dva týmy do osmičlenného finále. Tyto týmy byly oznámeny během slavnostního ceremoniálu ten samý večer. Z modré skupiny postoupilo Rumunsko a Pobřeží Slonoviny, český tým bohužel těsně nepostoupil. Ze žluté skupiny postoupila Ghana a s ní i Slovensko. Z červené skupiny jde dál Rusko a Čína a ze zelené skupiny Brazílie a Indie.

Mezinárodní finále soutěže se konalo 18. září 2014 v Soči. Do finále postoupilo celkem osm nejlepších týmů (z každé finálové skupiny dva). Osmičlenné finále mělo jasného vítěze – tým Ruska, který tak navázal na své vítězství před dvěma lety a na čtvrté místo před rokem. Tým Ruska byl skutečně suverénně nejlepší, pořadí za ním už ovšem bylo těsné.

Na druhém místě skončil tým Číny, který si tak polepšil o jedno místo ve srovnání s minulým rokem. Nás může těšit, že na třetím místě skončil v těžké konkurenci tým Slovenska. Ten se v závěrečných bojích na tým Číny dotahoval a v konečném pořadí byl rozdíl mezi oběma týmy minimální.

Závěrečné výsledky:

1. místo - Rusko
2. místo - Čína
3. místo - Slovenská republika
4. místo - Indie
5. místo - Pobřeží slonoviny
6. místo - Ghana
7. místo - Rumunsko
8. místo - Brazílie

Záštita:

bratislava.jpg
msvvas-sr.jpg

Generální partneri:

ibm.png
jt_banka_sk.jpg

Hlavní partneri:

deloitte_1.jpg
vsmcityu_1.jpg