Cesta k textu na webu --> www.vsfs.cz/gmccz / Súťaž / História / 13. ročník

13. ročník

V národní edici největší soutěže na světě v manažerském řízení firem Global Management Challenge zvítězil studentský tým Aequitas, pro který bol tento ročník debutovým. Vítězové mají v tradici soutěže na co navazovat, vždyť loňští vítězové se umístili v mezinárodním finále v Soči na třetím místě a nebylo to poprvé, kdy se slovenský tým probojoval tak daleko. V edici 2010/2011 si reprezentanti Slovenska odnesli dokonce vítězství. Organizátorem národního i mezinárodního finále je Vysoká škola finanční a správní, která letos poprvé v historii organizovat mezinárodní finále soutěže v Praze mezi 21. až 23. dubnem.

Juraj Štefanides, Lukáš Václavík, Tátoš Jerguš, Jozef Švehla a Ladislav Plánka, studenti Ekonomické univerzity v Bratislave, alias Aequitas, se stali vítězem národního kola GMC a budou reprezentovat Slovensko v pražském finále. Tím pod patronátem generálního partnera soutěže J&T Banky zabojuje v konkurenci 120 hráčů z celého světa. Záštitu soutěži udělily Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Hlavné mesto Bratislava.

Letošního ročníku, již čtvrtého, který v SR pořádá VŠFS, se zúčastnilo celkem 33 týmů. Soutěžící prošli dvěma koly, přičemž do národního finále postoupilo osm nejlepších. Kritériem pro vítězství v národním finále bylo dosažení nejvyššího zhodnocení investice virtuální společnosti. Hlavní cenou je bezplatné studium MBA City University of Seattle na Vysoké škole manažmentu.

Soutěž Global Management Challenge ověřuje teoretické i praktické manažerské dovednosti studentů a současně je učí nést důsledky svých rozhodnutí. Jen na nich totiž záleží, zda virtuální firma, kterou řídí, uspěje na vybraných trzích. Jednou z hlavních předností soutěže je spolupráce studentů s prestižními firmami. Ty se do projektu zapojují nejen jako partneři, ale i jako patroni podporující své týmy. Firmy poskytují soutěžícím odbornou pomoc a zasvěcují je do principů řízení společnosti, samotná rozhodnutí jsou ale plně na studentech.

Generálními partnery soutěže jsou letos J&T Banka, a.s., a Škoda Auto, a.s., hlavními partnery jsou Kariéra.sk, Vysoká škola manažmentu a partnery soutěže pak Zoznam.sk a Radisson Blu Carlton Hotel Bratislava.

Vysoká škola finanční a správní v letošním roce pořádala mezinárodní finále soutěže GMC, které se konalo v Praze ve dnech 21. - 23. dubna 2015.

Výsledky tohoto finále jsou následující:

1. místo - Rusko
2. místo - Macao
3. místo - Ukrajina
4. místo - Čína
5. místo - Indie
6. místo - Francie
7. místo - Polsko
8. místo - Brazílie

Záštita:

bratislava.jpg
msvvas-sr.jpg

Generální partneri:

ibm.png
jt_banka_sk.jpg

Hlavní partneri:

deloitte_1.jpg
vsmcityu_1.jpg