Cesta k textu na webu --> www.vsfs.cz/gmccz / O soutěži / Reference

Reference

Michal Petrman, vedoucí partner, Deloitte:

Základním kamenem práce a služeb společnosti Deloitte je hledání praktických řešení pro naše klienty. Soutěž GMC Euromanager nabízí svým účastníkům podobnou možnost v podmínkách virtuální firmy, a proto jsme se rozhodli soutěž a její účastníky podpořit. Z řad čerstvých absolventů vysokých škol totiž každoročně přijímáme několik desítek nových zaměstnanců. Jsme přesvědčeni, že právě zkušenosti z účasti v podobné soutěži jim pak v začátcích pracovní kariéry mohou usnadnit pochopení problému, rychlejší zapojení do konrétních projektů i hledání optimálních řešení.

Heřman Kopkáně (účastník soutěže):

Účast v "euromanažerovi" bych doporučil všem studentům s alespoň minimálním zájmem o fungování podniku po finanční stránce. S odstupem mě překvapilo jak jsou některé problémy, které jsme při hře museli řešit, blízko reálnému businessu. A to nejen analýza čísel, ale hlavně rozhodování v týmu, když o něco jde. Myslím, že právě tahle kombinace dělá z Euromanagera výbornou soutěž.

Jan Kaška (účastník soutěže):

Soutěž Global Management Challenge je nejlepší tréninkovou simulací pro finanční manažery, s jakou jsem se zatím setkal. Pod patronátem společnosti Deloitte jsem se svým týmem absolvoval celkem tři ročníky této soutěže, postoupit do národní finále se nám však podařilo až napotřetí. Chyběly jednoduše zkušenosti. A ty bylo třeba nejdřív pracně nasbírat. Pokud jste ale soutěživí a máte chuť překonávat sami sebe, pak intelektuální a časová náročnost soutěže je zvládnutelná.

Prvním krokem k výhře je sestavit finanční model pro Vaše rozhodnutí. Jako manažer ovlivňujete téměř všechny procesy firmy od nákupu, přes výrobu, lidské zdroje, výzkum až po odbyt. Aby se Vám těch několik desítek vzájemně se ovlivňujícíh proměnných podařilo poskládat do fungujícího modelu, je třeba oprášit znalosti zejména statistiky, podnikových financí, ekonomie a účetnictví. Někdy se jedná o jednoduché optimalizační metody, někdy o velmi komplexní výpočty. Výhodou modelu však je, že Vám šetří práci, automatizuje činnosti a Vy můžete věnovat více času testování různých scénářů a strategií, které použijete proti konkurenci. Z vlastní zkušenosti vím, že čím kvalitnější model, tím Vás čeká méně překvapení a hladší průběh soutěže. Váš model však nelze slepě následovat, je třeba se rovněž snažit předvídat kroky konkurence a být připraven na náhlé změny externích podmínek. Ať už se musíte rozhodovat za mírné nejistoty či za situací připomínající Jiráskovo Temno, být o krok napřed před konkurenty byla pro mě vždy ta nejzábavnější část celé soutěže.

Díky soutěži Global Management Challenge jsem se rovněž blíže seznámil se společností Deloitte, která byla mým patronem a nyní zde již rok pracuji. Ze zkušenosti vím, že řešení problémů skutečných společností v rámci oddělení consultingu Deloitte je mnohem komplexnější, sublingual viagra vyžaduje si náročnější analýzy a expertízu v rámci celé škály různých odvětví. Přesto je třeba zdůraznit, že ačkoliv je soutěž Global Management Challenge jen zjednodušenou simulací reality, i zde se odráží mnoho ekonomických zákonů a principů tvroby hodnoty společnosti. Lze ji tak jen vřele doporučit.

Záštita:

mhmp.jpg
msmt_1.jpg

Generální partner:

jt_banka.jpg

Hlavní partneři:

csob.jpg
ibm_1.jpg