section

Zahraniční partner

Partnerem VŠFS pro zřízení a realizaci programu BSBA a MBA je City University of Seattle (CityU) z USA.

www.cityu.edu

Historie CityU

Univerzita byla založena v roce 1973 jako City College ve státě Washington. Od roku 1982 vstupuje mezi univerzity jako City University. Rozvoj univerzity byl dále ovlivněn Národní komisí Spojených států pro netradiční formy studia, zde započala hlavní mise této instituce pro celoživotní vzdělávání.

Do Evropy se dostává v roce 1991 a od roku 2002 se stává Vysoká škola finanční a správní exkluzivním zástupcem City University in State Washington pro Českou republiku.
V roce 2007 se připojuje již 34. pobočka a univerzita mění název na City University of Seattle. Stává se tak opravdu globálním hráčem na poli vysokoškolského vzdělání v 11 zemích a na 3 kontinentech.

Poslání CityU se odvíjí od tří zásad:

1. Vzdělání je celoživotní proces, který musí odpovídat aspiracím každého studenta.
2. Vzdělání má být finančně dostupné a má nabízet rovné příležitosti pro každého.
3. Příležitosti k učení by měly být poskytovány všem, kteří chtějí uspět. 

City University of Seattle je v současnosti největší soukromou univerzitou na severozápadě USA a podle prestižní statistiky se zařadila mezi 20 nejlepších tzv. CyberSchools, tj. škol, které nabízejí dálkové studium on-line.

Akreditace

City University of Seattle je uznávaným členem akademické obce Seattlu od roku 1973 a má již 30 poboček po celém světě - v USA, Mexiku, Kanadě, Evropě a Asii. Sídlí ve státě Washington a je nositelem institucionální akreditace od Northwest Commission on Colleges and Universities (NWCCU). Je členem mnoha vzdělávacích asociací a drží akreditaci od Accreditation Council for Business Schools and Programs (ACBSP - vice informací naleznete na: www.acbsp.org). 

Pro Českou republiku je program akreditovaný Českou asociací MBA škol (CAMBAS). 

City University of Seattle působí ve střední a východní Evropě již od roku 1991, a to prostřednictvím pobočky v Bratislavě. Od roku 2002 rozvíjí své aktivity v České republice v Praze, ve spolupráci s VŠFS nabízí program MBA a BSBA. Programy je možné studovat i v souběžné formě s českými akreditovanými bakalářskými a magisterskými obory.

The Northwest Commission on Colleges and Universities

The Northwest Commission on Colleges and Universities

  Czech Association of MBA Schools

Czech Association of MBA Schools

 

Accreditation Council for  Business Schools and Programs

Accreditation Council for Business Schools and Programs (ACBSP), vice informací naleznete na: www.acbsp.org

 

City University of Seattle je členem těchto organizací:

The American Association of Collegiate Registrars and Admissions Officers, the American Association for Adult and Continuing Education, the American Council on Education, the Association of Governing Boards, the Northwest Commission on Colleges and Universities, the Council for Adult and Experiential Learning, the National Association of Independent Colleges and Universities, the National University Continuing Education Association, the Washington Association of School Administrators, the Washington Council for High School - College Relations, the Western Cooperative for Educational Telecommunications, the International Council for Open and Distance Education, and the Institute for International Education.