section

Podcasty VŠFS

Projekt Podcasty VŠFS vznikl ve spolupráci s rádiem Evropa 2 na jejich podcastové platformě Youradio Talk. V krátkých, zpravidla 30minutových dílech, vám univerzita Vysoká škola finanční a správní předloží prostřednictvím svých pedagogů, erudovaných odborníků, aktuální a zajímavá témata napříč svými studijními programy. Poznejte VŠFS jako kvalitní soukromou univerzitu, která vám otevře svět.

Rádi se necháme inspirovat i vašimi náměty. Vaše otázky i představy o zajímavých tématech nám pište na sekretariat@vsfs.cz

Podcasty jsou dostupné také na podcastové platformě Youradio Talk.

Epizoda 3 / Doc. Jan Kolouch: "V rámci bezpečnostně právních studií se naši studenti podrobně dozvědí, jak fungují kybernetické útoky a jak se proti nim chránit."

Kyberkriminalita patří k žhavým tématům současnosti. Pandemie koronaviru i válka na Ukrajině ji posunuli ještě více do centra pozornosti. Stát se obětí zločinu v kyberprostoru je mimořádně snadné, nestáváme se ale často i pachateli? A jak se pro mnohé v tomto matoucím prostředí pohybovat? Nejenom nad tímto tématem jsme se sešli s doc. Janem Kolouchem, garantem předmětů věnujících se problematice kybernetické kriminality a kybernetické bezpečnosti na Vysoké škole finanční a správní.

Epizoda 2 / Prorektor VŠFS Doc. Petr Budinský: "Kdo rozumí financím, může v dnešní době uspět."

Je správný čas vzít si hypotéku? A zastaví se někdy inflace? Jak reaguje na situaci na finančních trzích Česká národní banka a jak můžou finanční klima v ČR ovlivňovat mezinárodní finanční instituce? Poslechněte si náš rozhovor s prorektorem VŠFS, odborným garantem studijního programu Finance a předním českým odborníkem na finanční trhy doc. Petrem Budinským.

Epizoda 1 / Rektorka VŠFS Bohuslava Šenkýřová: "Jsme přátelská univerzita s profesionálním a klientským přístupem, ale za školné si u nás titul nekoupíte - jen šanci vzdělávat se."

Co se skrývá pod značnou Vysoká škola finanční a správní? Proč byste si ke studiu měli vybrat právě tuto a ne jinou univerzitu? Co můžete od studia čekat a co v žádném případě ne? Na všechny tyto otázky odpoví v úvodním díle Podcastů VŠFS rektorka univerzity a zakladatelka Společenství škol Bohuslava Šenkýřová.