section
Finále Ekonomické olympiády

Finále Ekonomické olympiády

24.09.2020

Ekonomická olympiáda (EO) je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku. Vysoká škola finanční a správní je tradičním partnerem této soutěže.

Finále IV. ročníku se uskutečnilo 25. září 2020. Vzhledem k epidemiologické současné situaci nebylo možné sledovat akci přímo v prostorách České národní banky jako v předchozích ročnících. Celé finále proto bylo streamované přes YouTube kanál. 

Součástí akce byly diskuzní panely – první panel se zástupci univerzit a společnosti PwC nesl název „Poznejte kompetence budoucnosti“ a zabýval se například otázkou, jak se studenti mohou lépe připravit na budoucnost a robotizaci nebo proč je důležité studovat vysokou školu. Odkaz na videozáznam prvního diskuzního panelu.

Druhý panel byl moderován ekonomem Dominikem Stroukalem (autor knihy: “Dark web: Sex, drogy a bitcoiny”) a nesl název Česká ekonomika a koronavirus“. Diskuze se účastnili Tomáš Nidetzký z ČNB, Petr Budinský z VŠFS, Jan Vejmělek z Komerční banky a Jan Matoušek z České asociace pojišťoven. Odkaz na videozáznam druhého diskuzního panelu.

V případě zájmu si můžete stáhnout brožuru Ekonomické olympiády, která informuje o projektech INEV a především o účastnících diskuzních panelů v rámci online finále.

PDF Ekonomická olympiáda, 4.2 MB