Czech AM aktuálně

ČEZ uzavřel memorandum o dodávkách zóně Verne

ČEZ podepsal se společností Centrepoint Verne memorandum o porozumění týkající se rozvoje projektu v průmyslové zóně Verne na Ústecku. Memorandum se dle sdělení ČEZ týká možnosti vybudování přímého vedení a dodávek z elektrárny Prunéřov pro zónu Verne. Její vlastník zde připravuje projekt datového centra DataHub Verne. Generální ředitel Centrepoint Verne John Stotter sdělil, že na základě dokumentu projekt pokročil do fáze zahájení povolovacího řízení pro výstavbu vedení. Centrepoint Verne se nyní chystá oslovit investory a potenciální klienty budoucího datového centra.

DACHSER zvýšil počet zásilek o 10 pct na 250 tisíc

DACHSER Czech Republic zvýšil v 1Q 2016 počet zásilek o 10 % na 250 tisíc kusů, o 5 % vzrostla také tonáž. Tržby by se měly za celý rok 2016 zvýšit zhruba o 10 %. Pro ČIANEWS to uvedl obchodní a marketingový ředitel Jan Polter s tím, že aktuálně má společnost téměř 500 zaměstnanců. Letos bude DACHSER mj. investovat do lidských zdrojů.

AMSP ČR: MF akceptovalo zjednodušení EET pro e-shopy

Ministerstvo financí (MF) akceptovalo dle sdělení Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP ČR) její návrhy na zjednodušení EET. AMSP ČR informovala, že režim EET se zjednoduší pro e-shopy. Řešení se našlo i pro případ výpadku prodeje z důvodu selhání přístroje. Prodeje nakumulované v době nepoužívání EET se budou moci po opětovném uvedení zařízení do provozu nahrát najednou, nikoliv po jednotlivých dokladech.

publikováno: 29.06.2016

Česká informační agentura Česká informační agentura, s.r.o.
Klimentská 52, 110 00, PRAHA 1, Česká republika, Tel: +420 224 800 977
obchod@cianews.cz, www.cianews.cz