Czech AM aktuálně

Changhong otevřel evropské R&D centrum v Nymburku

Čínský producent LCD televizorů Changhong otevřel v česko-čínské průmyslové zóně v Nymburku evropské výzkumné a vývojové (R&D) centrum. Engineering & Quality Manager společnosti Pavel Kafka na dotaz ČIANEWS sdělil, že v rámci otevření centra se činnost Changhong rozšiřuje i do předvýrobní fáze. Cílovým stavem je podílet se na vývoji nových produktů určených pro evropský trh. Kromě postupného rozvoje centra chce společnost převzít pod vlastní kontrolu poprodejní servis.

CTP investuje stovky mil. Kč do kanceláří v Brně

Společnost CTP plánuje investice v řádu stovek mil. Kč do výstavby nových administrativních projektů v brněnském regionu. Bude se jednat zejména o připravovaný projekt v centru města, kam by se první nájemci mohli stěhovat na přelomu let 2017/18. Pro ČIANEWS to uvedli obchodní ředitel Jaroslav Kaizr a business developer Jiří Kostečka s tím, že v Brně má CTP k dispozici v rámci několika projektů zhruba 15 tis. m2 kancelářských prostor.

STČ a Sečuán pracují na projektu za 3 mld. Kč

Středočeský kraj (STČ) a čínská provincie Sečuán spolupracují na vývojovém projektu letadla D6 pro šest až osm pasažérů. České firmy by na projektu měly participovat během celého cyklu počínaje vývojem, přes testování, zkoušky a sériovou výrobou konče. Očekávané náklady na vývoj a certifikaci letounu jsou 3 mld. Kč, přičemž větší část bude platit čínská strana, zbytek firmy s případnou podporou z evropských fondů. Informoval o tom Středočeský kraj u příležitosti podpisu memoranda o spolupráci s provincií Sečuán.

publikováno: 03.05.2016

Česká informační agentura Česká informační agentura, s.r.o.
Klimentská 52, 110 00, PRAHA 1, Česká republika, Tel: +420 224 800 977
obchod@cianews.cz, www.cianews.cz