Czech AM aktuálně

Penta plánuje vstoupit na trh zdravotní péče

Penta Investments letos počítá s dalšími akvizicemi lékáren v Polsku. V ČR plánuje vstoupit na trh zdravotní péče. Uvedl to Partner Penta Investments Marek Dospiva. Čistý zisk skupiny loni činil 70 mil. eur. Kumulativní tržby dosáhly 4,9 mld. eur. V portfoliu tvoří největší segment zdravotnictví (40 %), developerské aktivity (22 %), výroba (14 %) a finanční služby (12 %). Skupina zaměstnává více než 35 tisíc lidí, loni vytvořila 700 míst.

Skanska Reality investovala do brownfieldu

Skanska Reality koupila brownfield bývalého průmyslového areálu Michelských pekáren v Praze 4 o rozloze 4 ha. Obě strany se dohodly, že nezveřejní hodnotu transakce. Generální ředitelka Skanska Reality Naďa Ptáčková uvedla, že na nákup projektů má firma vyčleněné prostředky v řádu stovek mil. Kč. Stabilně by společnost chtěla mít v nabídce okolo 600 nových bytů.

ČNB: Úvěrové standardy uvolnilo 44 pct bankovního trhu

Úvěrové standardy bank při schvalování úvěrů nefinančním podnikům se v 1Q 2015 uvolnily v rozsahu 44 % čistého podílu trhu. Informovala o tom ČNB s tím, že uvolnění se týkalo všech typů úvěrů a podniků z hlediska jejich velikosti. Uvolnění standardů bylo ovlivňováno konkurenčním tlakem a příznivějším vnímáním rizik. Zároveň s tím téměř polovina bankovního trhu snížila průměrné úrokové marže a čtvrtina i marže u rizikovějších úvěrů.

publikováno: 21.04.2015

Česká informační agentura Česká informační agentura, s.r.o.
Klimentská 52, 110 00, PRAHA 1, Česká republika, Tel: +420 224 800 977
obchod@cianews.cz, www.cianews.cz