International Student Club VŠFS

International Student Club

International Student Club je dobrovolná studentská organizace. Jejím cílem je péče o zahraniční studenty a usnadnění jejich studijního pobytu na VŠFS.

Mezi hlavní aktivity ISC patří:

  • Počkat na studenty na místě jejich příjezdu do Prahy,
  • Doprovodit studenty do místa jejich bydliště a školy,
  • Pomoc s vyřízením nezbytných záležitostí (průkazku PID, cizinecká policie, orientace po Praze apod.)
  • Pořádání výletů, návštěva kulturních zařízení, tvorba webové stránky, apod.

 

Web: http://isc-vsfs-prague.wixsite.com/isc-prague

Facebook: https://www.facebook.com/groups/1628853934084340/

Kontakt: isc@vsfs.cz

 

Na VŠFS vznikl mezinárodní studentský klub (International Student Club - ISC), který má za úkol pořádat společné akce domácích a zahraničních studentů.

Označení klubu i funkcí jeho členů jsou podobné na všech univerzitách ve světě. Klíčový úkol mají vždy Buddies, kamarádi, kteří se starají o zahraniční studenty individuálně ve svém volném čase. Vyzvednou je na letišti, pomohou jim zařídit např. tramvajenku či s nimi jdou posedět na kávu či čaj. Nepostradatelní jsou i Friends, kteří sice nemohou studentům ani klubu věnovat tolik času, ale účastní se akcí klubu a zažijí se studenty krásné okamžiky. Stačí sledovat web ISC. Je to mimo jiné i skvělá možnost zlepšit si svoje jazykové znalosti, a to nejenom angličtinu.

Klub samozřejmě organizuje i kulturní a sportovní akce, jezdí se na kole, na výlety. Chcete-li se zapojit, nečekejte a napište na isc@vsfs.cz