section
Šachový turnaj VŠFS 2014

09.04.2014

Titul obhájilo Kladno

Kladenští gymnazisté obhájili svůj titul z loňského přeboru, když i letos vyhráli turnaj čtyřčlenných družstev středních škol na VŠFS. Těsně druzí byli gymnazisté z Kroměříže a na stupně vítězů se ještě vešli studenti z brněnského gymnázia kpt. Jaroše.

Letošního již třetího ročníku sedmikolového turnaje v rapid šachu, který se konal 3. dubna v prostorách VŠFS, se zúčastnilo rekordních 27 týmů. Pohled na turnajovou tabulku ukazuje i na nelichotivý výsledek pražských středoškoláků. Přestože se turnaje zúčastnilo osm týmů škol z hlavního města, nejlepší z nich byl až na 14. místě. Nejlepších individuálních výsledků na jednotlivých šachovnicích dosáhli Jakub Haman z Kladna (6 bodů ze 7 partií na 1. desce), Boris Smolík z Litvínova (6,5 bodů ze 7 partií na 2. desce), Marek Navrátil z Kroměříže (6,5 bodů ze 7 partií na 3. desce) a Ondřej Škubal z Kladna (5,5 bodů ze 6 partií na 4. desce). Ceny vítězům předal starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík a prorektor univerzity Petr Budinský přislíbil konání turnaje i v příštím roce. Turnaj pro VŠFS uspořádala Pražská šachová společnost.